Pani Dubovcová, vďaka!

Autor: Ľubomír Lintner | 22.1.2015 o 16:15 | (upravené 24.1.2015 o 12:43) Karma článku: 6,99 | Prečítané:  342x

Chcem poďakovať Verejnej ochrankyni práv J. Dubovcovej  za postoj k referendu .  http://www.vop.gov.sk/postoj-verejnej-ochrankyne-prav-jany-… .  Pani Dubovcová, veľmi oceňujem postoj, ktorý ste vyjadrili k referendu. Žiaľ, smola je, že v celoplošných televíznych médiách som správu o tom nezachytil. Ale to je len dôkaz, aká veľká je obava na Slovensku povedať referendu 7. februára jednoznačné NIE! 

To NIE sa totiž okamžite spája s demagogickým tvrdením, že osoba, ktorá to NIE vyjadrí, bojuje proti rodine. Tá osoba však nebojuje proti rodine, ale obhajuje slobodu jednotlivca Je to stav v redakciách, ktoré vaše vystúpenie nevedeli spracovať, pretože si dávali otázku - a koho máme osloviť proti Verejnej ochrankyni práv? A na oltár obete vyváženosti sa tak dostalo neodvysielanie postoja človeka, ktorý nielen sám o sebe, ale najmä z titulu funkcie, ktorú zastáva, má právo vyjadriť svoj názor. Nie však len v miestnosti pred novinármi, ale aj prostredníctvom spravodajských relácií v televíziách. Nestalo sa!!! Nestalo sa tak však preto, že Slovensko sa len len tvári, že je kresťanské. Falošne sa tvári. Slovensko je predovšetkým farizejské! Sčítanie obyvateľov v roku 2011 ukázalo, že síce ľudí, ktorí vypisovali rubriku "Vierovyznanie", je menej, ako bolo pri predchádzajúcom sčítaní, ale keby sme si spočítali dovedna tých, ktorí vyplnili spomínanú rubriku príslušnosťou k nejakej cirkvi, tak je to stále zhruba tri štvrtiny dospelých obyvateľov Slovenska. Vo výslednej tabuľke sa objavilo osemnásť cirkví a náboženských spoločností. Najpočetnejšou a s obrovským náskokom podľa očakávania ostala rímskokatolícka cirkev s takmer tri a pol miliónmi veriacich, čo je 62 percent. Keby sa však takáto masa ľudí riadila Božím desatoro, tak by spoločnosť nemohla byť tak morálne zdevastovaná ako je! Len také 7. prikázanie: Nepokradneš! Koľko sa však na Slovensku rozkradlo? Len akoby sa všetci riadili ideou, že neprekáža, keď v stredu pokradneme, však v nedeľu sa z toho vyspovedáme. Uvedenú myšlienku som vyslovil ako poslanec NR SR 6. marca 2003 na schôdzi ku klientelizmu a korupcii v politickom systéme SR. Aj preto tvrdím, že Slovensko ja najmä farizejské. A to farizejstvo potvrdzuje aj organizovanie referenda. Ked som si pozrel spoty Aliancie za rodinu, tak som si automaticky položil otázku, či sa to nakrúcalo s vedomím znalosti 8. prikázania: Nepreriekneš krivého svedecstva voči blížnemu svojmu. Alebo či iniciátori mali na pamäti postoj pápeža Františka z leta minulého roka, ktorý popri Desatoru zdôraznil aj rovnaký počet odporúčaní na šťastný život. A hneď to prvé znie: Ži a nechaj žiť! 
Podľa pápeža Františka by sa týmto známym heslom mal riadiť každý. V tomto duchu sa nesie aj jeden taliansky výrok, ktorý hovorí - pohybuj sa dopredu a dovoľ to aj druhým. 85-ročný kňaz A. Srholec k tomu pridal toto:
„Cirkev sa dostala do príliš veľkých abstrakcií a veľmi zanedbáva bežný život. Odporúčania pápeža Františka sú avizovaným posunom v praxi. Mňa za srdce najviac chytilo - ži a nechaj žiť, a to v tom zmysle, že nesmieme nechať ľudí, aby sa trápili. Či už homosexuálov, rozvedených... Neopustíme ich a nebudeme súdiť, keď sa pokúšajú dosiahnuť svoje šťastie.“

Ale Svätý otec medzi odporúčaniami na šťastný život má aj ôsme. Prestaňte byť negatívni!- „Potreba hovoriť zle o druhých indikuje naše nízke sebavedomie. To znamená, že ja sa cítim tak zle, že namiesto pozdvihnutia seba samého, musím ponižovať ostatných,“ hovorí pápež. A tieto postoje Svätého otca sú v príkrom rozpore s tým, čo vnímam zo spotov Aliancie za rodinu a jej argumentácie k referendu. Aj z toho dôvodu si veľmi vážim váš postoj p. Dubovcová a chýba mi podobný z úst predstavieľov vládnej strany, ktorej lídri by sa nemali báť viac argumentovať proti demagógii, ktorá sa objavuje a svojím postojmi posúvať svet v ľudskoprávnej oblasti dopredu. Presne v takom zmysle, ako to najnovšie vyjadril americký prezident B.. Obama v podpore ľudí inej sexuálnej orientácie. Ešte raz vďaka p. Dubovcová. Vaša argumentácia je skvelá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?