Pani Dubovcová, vďaka!

Autor: Ľubomír Lintner | 22.1.2015 o 16:15 | (upravené 24.1.2015 o 12:43) Karma článku: 6,99 | Prečítané:  330x

Chcem poďakovať Verejnej ochrankyni práv J. Dubovcovej  za postoj k referendu .  http://www.vop.gov.sk/postoj-verejnej-ochrankyne-prav-jany-… .  Pani Dubovcová, veľmi oceňujem postoj, ktorý ste vyjadrili k referendu. Žiaľ, smola je, že v celoplošných televíznych médiách som správu o tom nezachytil. Ale to je len dôkaz, aká veľká je obava na Slovensku povedať referendu 7. februára jednoznačné NIE! 

To NIE sa totiž okamžite spája s demagogickým tvrdením, že osoba, ktorá to NIE vyjadrí, bojuje proti rodine. Tá osoba však nebojuje proti rodine, ale obhajuje slobodu jednotlivca Je to stav v redakciách, ktoré vaše vystúpenie nevedeli spracovať, pretože si dávali otázku - a koho máme osloviť proti Verejnej ochrankyni práv? A na oltár obete vyváženosti sa tak dostalo neodvysielanie postoja človeka, ktorý nielen sám o sebe, ale najmä z titulu funkcie, ktorú zastáva, má právo vyjadriť svoj názor. Nie však len v miestnosti pred novinármi, ale aj prostredníctvom spravodajských relácií v televíziách. Nestalo sa!!! Nestalo sa tak však preto, že Slovensko sa len len tvári, že je kresťanské. Falošne sa tvári. Slovensko je predovšetkým farizejské! Sčítanie obyvateľov v roku 2011 ukázalo, že síce ľudí, ktorí vypisovali rubriku "Vierovyznanie", je menej, ako bolo pri predchádzajúcom sčítaní, ale keby sme si spočítali dovedna tých, ktorí vyplnili spomínanú rubriku príslušnosťou k nejakej cirkvi, tak je to stále zhruba tri štvrtiny dospelých obyvateľov Slovenska. Vo výslednej tabuľke sa objavilo osemnásť cirkví a náboženských spoločností. Najpočetnejšou a s obrovským náskokom podľa očakávania ostala rímskokatolícka cirkev s takmer tri a pol miliónmi veriacich, čo je 62 percent. Keby sa však takáto masa ľudí riadila Božím desatoro, tak by spoločnosť nemohla byť tak morálne zdevastovaná ako je! Len také 7. prikázanie: Nepokradneš! Koľko sa však na Slovensku rozkradlo? Len akoby sa všetci riadili ideou, že neprekáža, keď v stredu pokradneme, však v nedeľu sa z toho vyspovedáme. Uvedenú myšlienku som vyslovil ako poslanec NR SR 6. marca 2003 na schôdzi ku klientelizmu a korupcii v politickom systéme SR. Aj preto tvrdím, že Slovensko ja najmä farizejské. A to farizejstvo potvrdzuje aj organizovanie referenda. Ked som si pozrel spoty Aliancie za rodinu, tak som si automaticky položil otázku, či sa to nakrúcalo s vedomím znalosti 8. prikázania: Nepreriekneš krivého svedecstva voči blížnemu svojmu. Alebo či iniciátori mali na pamäti postoj pápeža Františka z leta minulého roka, ktorý popri Desatoru zdôraznil aj rovnaký počet odporúčaní na šťastný život. A hneď to prvé znie: Ži a nechaj žiť! 
Podľa pápeža Františka by sa týmto známym heslom mal riadiť každý. V tomto duchu sa nesie aj jeden taliansky výrok, ktorý hovorí - pohybuj sa dopredu a dovoľ to aj druhým. 85-ročný kňaz A. Srholec k tomu pridal toto:
„Cirkev sa dostala do príliš veľkých abstrakcií a veľmi zanedbáva bežný život. Odporúčania pápeža Františka sú avizovaným posunom v praxi. Mňa za srdce najviac chytilo - ži a nechaj žiť, a to v tom zmysle, že nesmieme nechať ľudí, aby sa trápili. Či už homosexuálov, rozvedených... Neopustíme ich a nebudeme súdiť, keď sa pokúšajú dosiahnuť svoje šťastie.“

Ale Svätý otec medzi odporúčaniami na šťastný život má aj ôsme. Prestaňte byť negatívni!- „Potreba hovoriť zle o druhých indikuje naše nízke sebavedomie. To znamená, že ja sa cítim tak zle, že namiesto pozdvihnutia seba samého, musím ponižovať ostatných,“ hovorí pápež. A tieto postoje Svätého otca sú v príkrom rozpore s tým, čo vnímam zo spotov Aliancie za rodinu a jej argumentácie k referendu. Aj z toho dôvodu si veľmi vážim váš postoj p. Dubovcová a chýba mi podobný z úst predstavieľov vládnej strany, ktorej lídri by sa nemali báť viac argumentovať proti demagógii, ktorá sa objavuje a svojím postojmi posúvať svet v ľudskoprávnej oblasti dopredu. Presne v takom zmysle, ako to najnovšie vyjadril americký prezident B.. Obama v podpore ľudí inej sexuálnej orientácie. Ešte raz vďaka p. Dubovcová. Vaša argumentácia je skvelá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko v dume dvoril Rusom, keď prekrúcajú ´68, mlčí

Danko je absolútne mimo reality, ohodnotil proruský sentiment šéfa slovenského parlamentu politológ Grigorij Mesežnikov.

KOMENTÁRE

Rusi stále trpia na štokholmský syndróm

Na prvý pohľad je to úplne nepochopiteľné.


Už ste čítali?